Δευτέρα, Ιανουαρίου 04, 2010

Αναγνώριση EFQM "Recognised for Excellence in Europe” στη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Κύπρου

Το Μήνυμα για τη διάκριση της Βιβλιοθήκης από το EFQM ήρθε Χριστουγεννιάτικα.

Έλεγε:

"Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε πως ... , η Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Κύπρου, εκπλήρωσε με επιτυχία τα κριτήρια για την επίτευξη της Ευρωπαϊκής Πιστοποίησης EFQM "Recognised for Excellence in Europe” (Αναγνώριση για... την Επιχειρηματική Αριστεία) - Τριών Αστέρων.
Σας συγχαίρουμε θερμά για τη σημαντική αυτή επιτυχία η οποία και αποδεικνύει τη συνεχή βελτίωση και σταθερή πορεία σας στην Επιχειρηματική Αρίστευση."
Έτσι απλά.

Και από κοντά, επισυναπτόμενη η έκθεση της αξιολόγησης, με τα δυνατά σημεία και αυτά προς βελτίωση.

Όλοι εμείς, οι άνθρωποι της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Κύπρου ευχαριστούμε όλους όσους μας στήριξαν για να φτάσουμε εδώ.

Καλές επόμενες χρονιές.