Παρασκευή, Δεκεμβρίου 14, 2012

GreekusedBooks

Η GreekusedBooks δημιουργήθηκε με απώτερο σκοπό να διευκολύνει την αγορά και πώληση πανεπιστημιακών βιβλίων κυρίως μεταξύ φοιτητών. Στόχος είναι ο ιστοχώρος  να αποτελέσει σημείο επαφής για τους φοιτητές (και όχι μόνο) που επιθυμούν να πουλήσουν ή/και να αγοράσουν μεταχειρισμένα πανεπιστημιακά ή άλλα βιβλία.

Πέρα από τη δυνατότητα καταχώρισης βιβλίων («Καταχώριση Βιβλίου» [μόνο για εγγεγραμμένους χρήστες]) όλοι οι επισκέπτες της ιστοσελίδας μπορούν να αναζητούν διαθέσιμα βιβλία («Ανεύρεση Βιβλίου»), να δηλώνουν το ενδιαφέρον τους για μη διαθέσιμα βιβλία («Ζητείται...Βιβλίο»), όπως επίσης και να ενημερώνονται για όλα τα βιβλία για τα οποία υπήρξε δήλωση ενδιαφέροντος («Κατάλογος Ζητούμενων Βιβλίων»).

Περισσότερες Πληροφορίες: www.greekusedbooks.com