Δευτέρα, Ιουλίου 27, 2009

Έναρξη λειτουργίας της υπηρεσίας "Ρωτήστε τον Βιβλιοθηκονόμο με Στιγμιαία Ηλεκτρονική Συνομιλία (Chat)"

H Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Κύπρου έχει θέσει σε λειτουργία την υπηρεσία «Ρωτήστε τον Βιβλιοθηκονόμο με Στιγμιαία Ηλεκτρονική Συνομιλία (CHAT)».

Η υπηρεσία αυτή απευθύνεται τόσο στα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Κύπρου, όσο και στους εξωτερικούς χρήστες (εγγεγραμμένα ή μη μέλη) με σκοπό να δίνονται απαντήσεις σε σύντομες και πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις που αφορούν τις συλλογές, τις πληροφοριακές πηγές και τις υπηρεσίες της. Η επικοινωνία μεταξύ χρήστη και βιβλιοθηκονόμου γίνεται σε πραγματικό χρόνο.

Κατά τη θερινή περίοδο, εκτός αργιών, το ωράριο λειτουργίας της συγκεκριμένης Υπηρεσίας θα ισχύει από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή, 8:30 π.μ -13:30 μ.μ.

Στο σύνδεσμο θα βρείτε τις απαραίτητες ηλεκτρονικές ρυθμίσεις για έναρξη συνομιλίας.