Πέμπτη, Φεβρουαρίου 04, 2010

Ρωτήστε τον Βιβλιοθηκονόμο με Προσωπική Συνάντηση

H Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Κύπρου έχει θέσει σε λειτουργία την υπηρεσία «Ρωτήστε τον Βιβλιοθηκονόμο με Προσωπική Συνάντηση».

Οι χρήστες μπορούν να συμπληρώνουν το ηλεκτρονικό έντυπο για να διευθετήσουν συνάντηση με ένα βιβλιοθηκονόμο ώστε να τους καθοδηγήσει προς τις πηγές και τις δεξιότητες που θα χρειαστούν για τις σπουδές τους και τις ερευνητικές τους ανάγκες. Η υπηρεσία ανταποκρίνεται σε σύνθετα ερωτήματα που χρειάζονται εις βάθος έρευνα και απευθύνεται πρωτίστως στα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Κύπρου, και ακολούθως στους εξωτερικούς χρήστες (εγγραμμένα ή μη μέλη).

Οι σύντομες πληροφοριακές ερωτήσεις για την ΒΠΚ πρέπει να γίνονται μέσω της υπηρεσίας «Ρωτήστε ένα Βιβλιοθηκονόμο με Στιγμιαία Ηλεκτρονική Συνομιλία (Chat)».